امکان ارسال پیام ویدئویی در واتساپ فراهم شد
یکی از قابلیت‌های محبوب تلگرام ارسال پیام تصویری دایره‌ای شکل است. حالا متا سرانجام قابلیت ارسال پیام ویدئویی را به واتساپ نیز اضافه کرده است.

پیام ویدئویی واتساپ

قابلیت ارسال پیام ویدئویی پس از آزمایش بتا سرانجام برای همه کاربران فعال شده و تنها کافیست واتساپ خود را آپدیت کنید. هر پیام ویدئویی محدودیت زمان ۶۰ ثانیه‌ای دارد و با رمزگذاری دوطرفه واتساپ محافظت می‌شود. در واقع دلیل این‌که عرضه این قابلیت نسبت به رقبا تا این‌حد طول کشید، اضافه کردن امنیت با رمزگذاری دوطرفه بود.

برای ارسال پیام ویدئویی واتس‌اپ کافیست یک‌بار روی دکمه میکروفون ارسال پیام صوتی ضربه بزنید تا شکل آن به دوربین تغییر کند. حالا انگشت خود را روی دکمه دوربین نگه دارید و هر وقت ضبط ویدئو تمام شد انگشتتان را رها کنید. همچنین می‌توانید انگشتتان را رو به بالا نیز بکشید تا وضعیت قفل شود و دیگر نیازی به نگه داشتن انگشتتان نداشته باشید.

این پیام‌های ویدئویی به‌صورت خودکار برای گیرنده پخش می‌شود اما در حالت بی‌صدا. با ضربه زدن روی پیام، می‌توانید آن را با صدا تماشا کنید. به این ترتیب هیچ‌وقت به‌صورت ناخواسته صدای پیام‌های رسیده باعث آزار دیگران نخواهد شد.

این قابلیت به‌تازگی فعال شده و واتساپ می‌گوید عرضه آن برای همه کاربران ممکن است چند هفته‌ای طول بکشد. پس اگر واتساپ شما هنوز قابلیت ارسال پیام تصویری را ندارد، باید منتظر بمانید. با افزایش قابلیت‌های واتس‌اپ، فاصله این پیام‌رسان کمی با تلگرام کاهش یافته است. با این‌حال تلگرام نیز با افزودن ویژگی‌های جدید و همچنین قابلیت‌ها خاص برای مشترکان پریمیوم، سعی دارد کاربران خود را حفظ کرده و کاربران رقبا را نیز به سمت خود بکشاند.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *