امکان ارسال ویدئو با کیفیت HD در واتساپ فراهم شد
واتساپ هفته گذشته قابلیتی برای کاربران iOS و اندروید منتشر کرد که به آن‌ها اجازه ارسال تصاویر با وضوح بالا را می داد، حالا این اپلیکیشن امکان ارسال ویدئو با کیفیت HD را اضافه کرده است.

تا قبل از این، هیچ گزینه‌ای برای انتخاب وضوح ویدئو در واتساپ وجود نداشت. این اپلیکیشن به‌طور خودکار همه ویدئوها را فشرده‌سازی می‌کرد و کیفیت آن‌ها را به 480p کاهش می‌داد که با استانداردهای امروزی بسیار پایین بود. هرچند این کار باعث کاهش حجم فایل ارسال می‌شد و زمان کمتری را برای آپلود صرف می‌کرد، اما کیفیت ویدئوها اصلا مناسب نبود.

حالا در جدیدترین آپدیت واتساپ، گزینه جدیدی برای ارسال ویدئوهای HD فراهم شده است. کاربران با ضربه زدن روی دکمه رزولوشن می‌توانند قبل از ارسال ویدئو، بین کیفیت استاندارد و کیفیت HD انتخاب کنند.

اگر شما کیفیت استاندارد را انتخاب کنید، واتساپ ویدیو را فشرده کرده و با وضوح 480p ارسال خواهد کرد. این گزینه برای مواقعی که شما اتصال اینترنت کندی دارید می‌تواند مفید باشد. اما اگر گزینه HD را انتخاب کنید، ویدئوها با وضوح 720p ارسال خواهند شد که هرچند بسیار کمتر از 1080p یا 4K است ولی کیفیت قابل‌قبولی محسوب می‌شود.

واتساپ قبل از ارسال هر عکس یا ویدیو، سایز فایل را برای هر گزینه به شما نشان خواهد داد. البته، توصیه ما این است که اگر می‌خواهید عکس یا ویدیوهای خود را با وضوح اصلی ارسال کنید، آنها را به شکل فایل (سند یا Document) ارسال نمایید تا واتساپ آن‌ها را بدون فشرده‌سازی ارسال کند.

برای دسترسی به این قابلیت‌ها باید آخرین نسخه واتساپ را روی دستگاه خود نصب کنید. اپلیکیشن واتساپ به‌طور رایگان در اپ استور و پلی استور قابل دسترس است. البته دریافت قابلیت‌های جدید ممکن است کمی طول بکشد، پس باید صبور باشید.

نظر شما درباره قابلیت ارسال ویدئو با کیفیت HD در واتساپ چیست؟Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید