اموزش راه اندازی گوشی شیائومی


راه‌اندازی یک گوشی هوشمند جدید مورد نیاز شماست، مسلما نمی‌توانید بدون نصب و راه اندازی گوشی از آن استفاده کنید. در میان پرفروش‌ترین دستگاه‌های موجود در بازار، قصد داریم راه‌اندازی اولیه گوشی‌ های شیائومی را آموزش دهیم. در صورتی که نمی‌خواهید با گوشی جدید خود در آینده مشکلی داشته باشید، قطعا باید راه‌اندازی اولیه آن را با دقت کافی انجام دهید. توجه داشته باشید که این آموزش برای گوشی‌های مختلف همانند خانواده ردمی یا پوکو کاربرد دارد و هیچ تفاوتی میان آن‌ها نیست. در ادامه با آموزش کامل راه اندازی و تنظیمات اولیه گوشی های شیائومی همراه شما خواهیم بود. راه اندازی گوشی شیائومی بعد از تنظیمات کارخانه هم به همین صورت خواهد بود.

نحوه راه اندازی گوشی شیائومی

با این که راه‌ اندازی گوشی شیائومی می‌تواند مانع اجرای سریع بازی‌ها یا استفاده از دوربین دستگاه شود، اما حقیقت این است که پیکربندی اولیه اسمارتفون برای کلیه گوشی‌های هوشمند اهمیت زیادی دارد. ما از شما می‌خواهیم گوشی جدید شیائومی خود را بردارید و کلید پاور را برای چند ثانیه فشار دهید تا وارد مراحلی شوید که لازم است از آن‌ها عبور کنید.

 

آخرین لیست گوشی های موبایل شیائومی را در فروشگاه اینترنتی تکنولایف ببنید: گوشی شیائومی

 

افزودن وای فای و اکانت گوگل را انجام دهید

در مراحل راه اندازی گوشی شیائومی نخستین گام انتخاب زبان است؛ شما باید پس از روشن شدن دستگاه، زبان موردنظرتان را انتخاب کرده تا کلیه مراحل انجام کار با زبان تعیین شده از سوی شما نمایش داده شود. نخستین و مهم‌ترین گام این است که رمز عبور شبکه وای فای را که قرار است از آن برای راه‌ اندازی اولیه دستگاه استفاده کنید، وارد کرده تا ارتباط برقرار شود. وقتی گوشی هوشمند به روتر وای فای متصل گردید، باید اکانت گوگل خود را وارد کنید؛ البته شما می‌توانید در آینده حساب‌های گوگل بیشتری را به دستگاه معرفی کنید. توجه داشته باشید که با اضافه کردن اکانت گوگل می‌توانید یک لایه امنیتی جدید به گوشی هوشمند خود اضافه کنید.

کپی کردن اطلاعات و برنامه‌ها از گوشی قدیمی

با اتصال به وای فای و حساب گوگل خودتان می‌توانید، اپلیکیشن‌هایی که روی گوشی قدیمی‌تان نصب بود را نیز بازیابی کنید. می‌توانید پیکربندی داده‌ها و اپلیکیشن‌ها را به سادگی انجام دهید. برای انجام این کار فقط باید روی صفحه بعد، داده‌های موردنظر و قابل اجرا از ترمینال قبل را اضافه کنید. در صورتی که از یک گوشی شیائومی قدیمی به گوشی شیائومی جدید وارد شده‌اید، می‌توانید داده‌های مربوط به پیکربندی را از دستگاه قدیمی خود وارد دستگاه جدید کنید. در صورتی که گوشی قدیمی شما از یک برند دیگر باشد، فقط تنظیمات اصلی و مهم انتقال پیدا خواهند کرد.

درباره برنامه‌ها یک صفحه پیکربندی ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید تمام برنامه‌ها را کپی کرده و علامت‌گذاری کنید. ما توصیه می‌کنیم که فقط موارد ضروری را انتخاب کنید تا عملیات در مدت زمان کمتری انجام شود؛ شما می‌توانید در ادامه تنظیمات خاص موردنظرتان را تغییر دهید.

 

 

سیم کارت را وارد کنید

در ادامه مراحل راه‌اندازی به شما اعلام می‌شود که سیم کارت خود را وارد کنید. از سوزن مخصوصی که در در بسته‌بندی دستگاه وجود دارد استفاده کنید. سپس خشاب سیم کارت را خارج کنید. با وارد کردن سیم کارت، تنظیمات APN و سایر موارد به صورت خودکار انجام خواهد شد.

گاهی وقت‌ها بدون نیاز به انجام کار خاص، تنظیمات انجام می‌شود. در مواقعی که موبایل در دسترس است، یک پیامک از اپراتور با کلید خاص نصب تنظیمات برای شما ارسال خواهد شد. البته شما می‌توانید از انجام این عملیات صرف نظر کنید و پس از ورود به صفحه اصلی دستگاه، مرحله قرار دادن سیم کارت را انجام دهید.

راه‌اندازی سرویس گوگل را انجام بدهید

یکی از مراحل ضروری که نمی‌توانیم در پیکربندی موبایل جدید شیائومی به حالت دلخواه تغییر دهیم، پذیرش شرایط گوگل است. در حقیقت انجام این کار باعث می‌شود امکان دسترسی به خدمات شرکت فراهم شود و در مقابل، کمپانی بتواند برخی اطلاعات را به منظور بهبود شرایط خدمت‌رسانی در آینده جمع‌آوری کند؛ در این مرحله باید گزینه‌های در دسترس را انتخاب کرده و مراحل را تایید کنیم.

نحوه راه اندازی گوشی شیائومی

موتور جستجو را انتخاب کرده و دستیار گوگل را پیکربندی کنید

یکی دیگر از مواردی که روی صفحه ظاهر می‌شود، ابزاری است که می‌تواند موتور جستجوی پیش‌فرض را تعیین کند. در این بخش شاهد چهار موتور جستجوگر Bing، Google، Info.com و PrivacyWall خواهید بود. در حالت کلی این فرایند با منوی پیکربندی ادامه خواهد یافت و شما می‌توانید برای همیشه از موتور جستجوگر گوگل استفاده کنید.

در صورتی که قصد استفاده از دستیار را داشته باشید، باید گزینه آبی رنگ را لمس کنید. در غیر این صورت، گزینه بعدا (Later) را انتخاب کنید. در این حالت باید عبارت Hey Google یا Ok Google را سه مرتبه تکرار کنید.

 

 

فضای ابری ذخیره‌سازی شیائومی

برای انجام مرحله بعدی نصب و راه اندازی گوشی شیائومی ، در پنجره جدیدی که ظاهر می‌شود، باید شرایط و مجوز شیائومی را برای دسترسی به امکانات ابری شیائومی مورد پذیرش قرار دهید. در حقیقت این فضای ابری شیائومی بوده که می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری از آن استفاده کنید. پس از ورود به حساب کاربری، می‌توانید گزینه یافتن دستگاه را فعال‌سازی کرده و تنظیمات را انجام دهید. در صورتی که نیازمند مزایای بیشتری هستید، باید پس از تکمیل فرایند وارد تنظیمات شوید و از بخش حساب من (My Account) تصاویر یا سایر عناصر نسخه پشتیبان را تهیه کنید.

محافظت و امنیت

یکی دیگر از مراحل راه‌اندازی اولیه گوشی‌ های هوشمند شیائومی را باید قرار دادن پسورد یا الگو دانست. شما می‌توانید یک رمز عبور برای گوشی خود تعیین کنید تا بدین ترتیب مانع از دسترسی سایر کاربران به گوشی هوشمند شوید. در صورتی که تمایل به قرار دادن پسورد نداشته باشید، می‌توانید از آن عبور کنید. البته فراموش نکنید که در آینده و پس از ورود به صفحه اصلی دستگاه هم امکان تنظیم رمز عبور جدید فراهم خواهد بود.

پس از انجام اقدام‌های ذکرشده، دستگاه برای استفاده شما آماده خواهد بود، با این حال نمی‌توان گفت که مراحل راه اندازی به پایان رسیده است. شما باید دستگاه را به وای فای متصل کرده و برای مدت زمان مشخص منتظر بمانید تا عملیات بروزرسانی برنامه‌ها به پایان برسد.

کماکان باید به باتری موجود در دستگاه هم توجه کنید؛ معمولا نباید میزان شارژ باتری کمتر از 20 درصد شود و در صورت مشاهده این عدد، بهتر است دستگاه خود را به شارژر متصل کنید.

هنگامی که کلیه اقدامات اولیه را انجام دادید، بهتر است از بخش تنظیمات (Settings) وارد بخش بروزرسانی (Update) شوید. در این بخش حداقل یک برنامه آماده بروزرسانی از سرورهای شیائومی مشاهده خواهید کرد که باید به پایان برسند.

البته فراموش نکنید که باید وارد تنظیمات دستگاه شوید و از بخش درباره دستگاه، نسخه MIUI خود را هم مورد بررسی قرار دهید. هر اندازه بروزرسانی‌ها بهتر باشند، احتمال خطا هم کمتر است.

 

 

جمع‌بندی

راه اندازی گوشی جدید شیائومی می‌تواند پیچیدگی‌های خاص خود را داشته باشد، اما در این مقاله سعی کردیم بهترین روش‌های راه اندازی را به شما آموزش دهیم. هم اکنون شما می‌توانید گوشی جدید شیائومی خود را به سادگی و بدون نیاز به افراد متخصص، راه‌اندازی کنید.

سوالات متداول

آیا ارائه جیمیل هنگام راه اندازی اولیه الزامی است؟ خیر؛ شما می‌توانید از بخش جیمیل عبور کنید، اما ایجاد حساب کاربری جدید می‌تواند شرایط امنیتی بهتری را برای دستگاه رقم بزند.

آیا باید به وای فای متصل شد؟ بله؛ توصیه می‌کنیم در ابتدا به اینترنت موبایل متصل نشوید. همچنین تنظیمات سیم کارت ایرانسل در گوشی‌های شیائومی متفاوت است.

بهترین مدل گوشی که هم اکنون می توانید بخرید، کدام است؟ در این پست معرفی کردیم.

بهترین و جدیدترین گوشی های بازار ایران مرداد 1402

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید