استفاده از ChatGPT بدون ساخت اکانت ممکن شد
امکان استفاده از ChatGPT بدون ساخت اکانت فراهم شد. ChatGPT از زمان معرفی تا الان به یک حساب OpenAI نیاز داشت. اما حالا دسترسی به آن بدون حساب کاربری امکان‌پذیر شده است.

OpenAI به عنوان شرکت سازنده ChatGPT اعلام کرده که این چت بات اکنون برای استفاده بدون نیاز به حساب کاربری در دسترس است. شما می‌توانید آن را از وب‌سایت chat.openai.com یا اپ‌های رسمی ChatGPT برای آیفون و اندروید استفاده کنید. OpenAI در پست وبلاگی گفته است: «از امروز کاربران می‌توانند بدون نیاز به اکانت از ChatGPT استفاده کنند. هدف ما این است که آن را به تدریج در دسترس همگان قرار دهیم.»

البته استفاده از ChatGPT بدون ساخت اکانت دارای محدودیت‌هایی است. شما نمی‌توانید سابقه چت خود را ذخیره و چک کنید، چت‌ها را به اشتراک بگذارید، از قابلیت صوتی استفاده کنید یا دستورهای سفارشی را امتحان کنید. شما همچنین به نسخه استاندارد GPT-3.5 دسترسی خواهید داشت و برای دسترسی به مدل قدرتمندتر GPT-4 به اشتراک ChatGPT Plus نیاز خواهید داشت.

گفتنی است OpenAI برای استفاده از ChatGPT بدون اکانت، محافظت‌های امنیتی بیشتری را اجرایی کرده است، بنابراین اگر بخواهید بدون حساب کاربری از آن استفاده کنید، ممکن است با سوالات بیشتری روبرو شوید که ChatGPT به آنها جواب نخواهد داد. در ضمن از چت‌های شما برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده خواهد شد، مگر اینکه در بخش تنظیمات، آن را غیرفعال کنید.

بد نیست بدانید که امکان استفاده از مدل GPT بدون نیاز به اکانت، از طریق کوپایلت (چه در نسخه وب کوپایلت، چه اپ‌های آیفون و اندروید) امکان پذیر بود. با این حال، دسترسی کوپایلت به داده‌های وب بینگ باعث شده تا عملکرد کمی متفاوتی را شاهد باشیم و همچنین محدودیت روزانه وجود دارد. بنابراین اگر نمی‌خواهید فقط برای پرسیدن چند سوال از هوش مصنوعی GPT، حساب کاربری ایجاد کنید، دو راه دارید. مدل Gemini گوگل نیز به حساب کاربری نیاز دارد.

ابجاد حساب‌ChatGPT در حال حاضر رایگان است، در حالی‌که قبلا نیاز به تائید تلفنی بود. به نظر می‌رسد OpenAI می‌خواهد با ارائه تجربه رایگان ChatGPT، به فروش ChatGPT Plus کمک کند.
Related Posts