استفاده از ربات های تسلا در تست ضدگلوله Cybertruck


تسلا اولین تحویل Cybertruck مورد انتظار خود را به تعداد انگشت شماری از مشتریان که وسایل نقلیه خود را از ماسک در دفتر مرکزی شرکت آستین دریافت کردند، جشن گرفت.

به گزارش تک‌ناک ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، چشم‌اندازی از آینده‌ دارد که در آن ربات‌های انسان‌نمای شرکتش که Optimus نام دارند، می‌توانند وظایف مختلفی را انجام دهند، از جمله آزمایش قابلیت‌های ضد گلوله بودن وانت برقی آینده‌نگر این شرکت یعنی سایبرتراک.

اولین تحویل های سایبرتراک

در تاریخ 30 نوامبر مصادف با 9 آذر، تسلا اولین تحویل سایبرتراک مورد انتظار خود را به تعداد انگشت شماری از مشتریان که این وانت برقی را از ماسک در دفتر مرکزی شرکت آستین دریافت کردند، جشن گرفت. در میان صاحبان خوش شانس، الکسیس اوهانیان که یکی از بنیانگذاران Reddit است، هیجان خود را در X که پلتفرم رسانه اجتماعی ماسک است، به اشتراک گذاشت.

انتظار می رود Cybertruck که در سال 2019 رونمایی شد، در سال 2025 وارد بازار انبوه شود و با مدل دیفرانسیل عقب شروع شود که دارای برد 402 کیلومتر در هر شارژ و قیمت 60990 دلار است. با این حال، تسلا امیدوار است که با مشوق‌های دولتی خودروهای برقی، با رقم تخمینی 49،890 دلار، قیمت این ماشین به زیر 50000 دلار کاهش یابد.

تست گلوله سایبرتراک

ماسک در جریان رویداد زنده در X، برخی از تصاویر آزمایش گلوله سایبرتراک را که در ماه اکتبر تایید کرده بود، فاش کرد. این آزمایش شامل شلیک به درهای سایبرتراک با تفنگ های مختلف از جمله تامی گان، گلاک، MP5-SD و تفنگ ساچمه ای بود تا قدرت و دوام این خودرو را نشان دهد.

نتایج چشمگیر بود، زیرا درهای Cybertruck اجازه نفوذ گلوله را نمی دادند، اگرچه برخی فرورفتگی ها و آثار گلوله را نشان می دادند. ماسک توضیح داد که سایبرتراک برای ضد گلوله بودن طراحی نشده است، اما این یک امتیاز خوب است که می تواند در برابر چنین حملاتی مقاومت کند.

ویدیوی وایرال تسلا ربات

آزمایش گلوله پایان ماجرا نبود، زیرا یک کانال یوتیوب به نام  SoKrispyMedia که بیش از 2.4 میلیون عضو دارد، ویدیویی از آزمایش گلوله سایبرتراک را منتشر کرد. این ویدئو که از تصاویر کامپیوتری استفاده می‌کند و واقعی نیست، سه ربات تسلا را نشان می‌دهد که خودشان آزمایش گلوله را بازسازی می‌کنند.

در این ویدیو یکی از ربات‌ها کلاه تگزاسی پوشیده و شلیک می‌کند، ربات دیگر اسلحه‌ها را تحویل می‌دهد و ربات سوم داخل سایبرتراک نشسته است. پس از چندین عکس، راننده ربات از سایبرتراک بیرون می آید و می گوید: من زنده هستم.

این ویدئو در X منتشر شد، جایی که خود ماسک در مورد آن نظر داد. او اظهار داشت: احتمالاً می توانیم سال آینده این موضوع را واقعی کنیم. این باعث علاقه و هیجان زیادی در بین طرفداران ربات های سایبرتراک و تسلا شد که مشتاق دیدن نوآوری های این شرکت بودند. اما آیا واقعا این اتفاق خواهد افتاد؟

پیشرفت ربات‌های تسلا

ربات‌های تسلا با نام مستعار Optimus، ربات‌های انسان‌نما هستند که قرار است در کارهای مختلف به انسان کمک کنند، به‌ویژه کارهایی که خسته‌کننده، تکراری یا خطرناک هستند. ماسک گفت این ربات‌ها از فناوری و نرم‌افزاری مشابه وسایل نقلیه تسلا مانند سیستم خلبان خودکار و رایانه کامل خودران استفاده خواهند کرد.

با این حال، ماسک در مورد پیشرفت ربات‌های تسلا صریح صحبت می‌کند و می‌گوید که حاضر نیست درباره جزئیات برنامه Optimus صحبت کند. او گفت که این به روز رسانی ها به صورت دوره ای آنلاین ارائه می شود.

او همچنین گفت که انتظار دارد اولین Optimus با تمام محرک‌های طراحی شده توسط تسلا در ماه نوامبر راه برود و ربات‌ها بتوانند در سال آینده کار مفیدی در کارخانه‌های تسلا انجام دهند. او اعتماد خود را به این پروژه ابراز کرد و گفت که این کار بسیار واقع بینانه است.Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید