احتمال عرضه گوشی های سامسونگ با صفحه نمایش قابل پیچش – تک ناک


سامسونگ ممکن است یک تلفن با صفحه نمایش قابل‌پیچش و منعطف (rollable) را در سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی کند.

به گزارش تکناک، در اوایل امسال، Samsung Display یک پنل نمایش OLED را به نمایش گذاشت که می‌تواند به یک فرم فاکتور کوچک‌تر پیچش یابد. در واقع، سامسونگ ممکن است تلفنی را راه‌اندازی کند که از چنین صفحه نمایش OLED قابل پیچشی استفاده می‌کند. اگرچه شایعات متعددی در مورد برنامه‌های این شرکت کره‌ای برای عرضه چنین دستگاه‌هایی منتشر شده است، اما شایعه جدیدی ادعا می‌کند که اطلاعات بیشتری در مورد اولین دستگاه از این دست دارد.

یک منبع اطلاعات، ادعا می‌کند که سامسونگ در سال ۲۰۲۵ تلفنی با صفحه نمایش OLED قابل پیچش را راه‌اندازی خواهد کرد. اگر این اطلاعات به‌نوعی صحیح باشد، شرکت ممکن است تلفن را به همراه Galaxy Z Flip 7 و Galaxy Z Fold 7 در نیمه دوم سال معرفی کند.

این منبع ادعا می‌کند که تلفن با صفحه نمایش قابل پیچش دارای دوربین UPC (Under Panel Camera) بهبود یافته است، که به این معناست که برای دوربین جلوی دستگاه هیچ برشی وجود ندارد. همچنین ادعا می‌شود که دستگاه دارای حاشیه‌های صفر است، که به معنای صفحه‌نمایش بدون حاشیه و با استفاده از کل فضای دستگاه است. اطلاعات زیادی در مورد این دستگاه شایعه شده وجود ندارد.

بعد از تقریباً بهبود فرم فاکتور تاشو به شکل حرف Z با مجموعه Galaxy Z Flip و Galaxy Z Fold، احتمالاً شرکت به دنبال فرم فاکتور‌های نوآورانه دیگری برای دستگاه‌های تلفن همراه است، از جمله تلفن‌هایی که با صفحه‌های نمایش قابل پیچش و صفحه‌های دوگانه قابلیت تبدیل به تبلت را دارند.

همچنین شایعات حاکی از آن است که شرکت در حال کار بر روی یک دستگاه با دو محور(لولا) می‌باشد که می‌تواند از یک تلفن به تبلت تبدیل شود.

بازگشت به صفحه نمایش OLED قابل پیچش، پنلی که توسط سامسونگ دیسپلی به نمایش گذاشته شده، هنگام نیاز می‌تواند به یک صفحه نمایش 12.4 اینچی گسترده شود. این دستگاه دارای یک موتور داخلی است که صفحه نمایش OLED انعطاف‌پذیر را بسته و باز می‌کند. سامسونگ چندین اختراع درباره فناوری‌هایی دارد که می‌تواند در صفحه نمایش‌های قابل پیچش و قابل تاشدن استفاده شود. می‌توانید ویدیوی ما از صفحه نمایش‌های قابل پیچش و دوگانه تاشدن را در زیر مشاهده کنید.Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید