آیپد پرو مجهز به نمایشگرهای OLED در سال 2024 وارد بازار می شوداپل همیشه در پذیرش فناوری OLED و استفاده از آن در محصولات خود کند و مردد بوده است. تاکنون برخی از مدل های آیفون و اپل واچ به این فناوری نمایشگر مجهز شده و از مزایای آن بهره می برند، اما هنوز خبری از آن در تبلت های آیپد و لپ تاپ های سری مک بوک نیست. روندی که ظاهرا به زودی تغییر خواهد کرد. از آنجایی که شایعه شده است که هر دو سری از محصولات ذکر شده به زودی به صفحه نمایش OLED مجهز می شوند و طبق گزارش جدیدی که توسط شرکت تحقیقاتی Omdia منتشر شده است، ممکن است iPad در این زمینه پیشتاز باشد. با دی جی همراه باشید.

به طور خاص، به نظر می رسد اپل در مسیر درستی قرار دارد و قصد دارد نمایشگر OLED را در مدل های 11 و 13 اینچی آیپد پرو در سال 2024 معرفی کند. ظاهراً تولید مدل های مذکور از سه ماهه اول سال آینده آغاز خواهد شد. این منبع ادعا می کند که اپل قصد دارد پنل های OLED “اکسید پلی کریستالی با دمای پایین” (LTPO) تولید کند. این نوع نمایشگر را می توان اوج فناوری فعلی اولد دانست و این خبر بسیار خوبی است که غول کوپرتینویی قصد دارد در همان گام اول بهترین نوع نمایشگر اولد را برای تبلت های خود انتخاب کند.

البته، استفاده از چنین فناوری نوآورانه ای منطقی است، زیرا ما در مورد خط مدل Pro صحبت می کنیم. پنل های ال سی دی Mini LED فعلی که اپل برای مدل های آیپد پرو استفاده می کند در حال حاضر بهترین نوع نمایشگر LCD هستند و به طور کلی اپل تمایل دارد سرمایه گذاری زیادی روی کیفیت نمایشگرهای خود انجام دهد.

حتی در مقایسه با نمایشگرهای مینی LED عالی اپل، سوئیچ به OLED مزایای زیادی دارد. از جمله این مزیت ها می توان به تولید رنگ مشکی کامل، کنترل روشنایی هر پیکسل به صورت جداگانه برای کنتراست عالی و HDR اشاره کرد. مزایای بهره وری انرژی نیز قابل توجه است و اپل می تواند به طور بالقوه به دنبال افزایش سطح روشنایی نمایشگرهای خود نیز باشد. در مورد فناوری LTPO نیز باید گفت که قابلیت تنظیم نرخ رفرش صفحه به صورت کاملا پویا باعث صرفه جویی تا حد امکان در مصرف انرژی می شود.

متاسفانه در کنار خبرهای خوب، این گزارش به ناامیدی هایی نیز اشاره می کند. این گزارش همچنین شایعات قبلی مبنی بر عدم عرضه پنل‌های OLED به مدل‌های مک‌بوک تا پایان سال 2024 را تایید می‌کند، اما در عوض می‌گوید که کمی دیرتر اتفاق می‌افتد و انتظار می‌رود در سال 2027 وارد بازار شود.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید