آپدیت One UI 5.1.1 سامسونگ برای گوشی‌های گلکسی منتشر شد


سامسونگ امروز اعلام کرد که رابط کاربری One UI 5.1.1 و One UI 5 Watch را برای دستگاه‌های گلکسی بیشتری منتشر کرده است.

آپدیت One UI 5.1.1 در اصل برای تبلت‌ها و تاشوهای سامسونگ طراحی شده و به همین خاطر است که سامسونگ آن را ابتدا در گلکسی زد فلیپ 5 و گلکسی زد فولد 5 عرضه کرد. این شرکت حالا آن را برای مدل‌های قدیمی‌تر ارائه کرده است.

به‌گفته سامسونگ، One UI 5.1.1 و One UI 5 Watch به‌صورت جهانی برای گوشی‌های تاشو، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند قدیمی‌‌تر این شرکت قابل‌دسترس خواهند بود.

گلکسی زد فلیپ 4 و گلکسی زد فولد 4 اولین دستگاه‌های قدیمی هستند که آپدیت One UI 5.1.1 را دریافت می‌کنند. در ادامه، گوشی‌های زد فولد 3، زد فلیپ 3، زد فولد 2 و زد فلیپ آن را دریافت خواهند کرد. در بخش تبلت‌ها، گلکسی تب S8 تا گلکسی تب S6 لایت و همچنین تب A8، تب A7 لایت، تب اکتیو 3 و تب اکتیو 4 پرو نیز آن را دریافت خواهند کرد. از طرفی، رابط کاربری One UI 5 Watch برای ساعت‌های گلکسی واچ 5، واچ 5 پرو، واچ 4 و واچ 4 کلاسیک منتشر خواهد شد.

البته این دستگاه‌ها، قرار نیست همه مزایایی آپدیت جدید سامسونگ را دریافت کنند، بلکه فقط چند قابلیت منتخب را دریافت خواهند کرد.

لیست تغییرات آپدیت One UI 5.1.1 سامسونگ

این قابلیت‌ها در One UI 5.1.1 شامل موارد زیر می‌شوند:

مدیریت پنل شخصی‌سازی شده

کاربران می‌توانند انتخاب کنند پنل خود را به حالت فلکس یا مخفی درآورند و همچنین می‌توانند نوار پخش مدیا را هنگام تماشای ویدیو در حالت فلکس ببینند.

مالتی‌تسکینگ آسان‌تر

مرورگری اینترنت اکنون در دستگاه‌های گلکسی زد فولد 4، زد فلیپ 4 و تب S8 تجربه روان‌تری هنگام تماشای همزمان محتوا ارائه می‌کند. کاربران همچنین می‌‌توانند علاوه بر عمل کشیدن و رها کردن، از قابلیت چندپنجره‌ای بهره‌مند شوند. کاربران زد فولد 4 و تب S8 همچنین قابلیت‌های جدیدی در تسک‌بار خود خواهند داشت که امکان تغییر دسترسی به حداکثر چهار اپلیکیشن اخیر را فراهم می‌کند.

لیست تغییرات آپدیت One UI 5 Watch

آپدیت One UI 5 Watch نیز شامل قابلیت‌های زیر می‌شود:

قابلیت‌های پایش خواب

ساعت‌های هوشمند قدیمی‌تر سامسونگ حالا به پارامترهای امتیاز خواب، خوانش‌های سازگاری خواب، آنالیر نمادهای حیوانات خواب، دسترسی به آموزش خواب و یک حسگر مادون قرمز LED نامرئی حالت خواب دسترسی خواهند داشت.

قابلیت‌های تناسب اندام

کاربران حالا می‌توانند از قابلیت‌های منطقه ضربان قلب شخصی‌سازی شده، نوتیفیکیشن ریتم نامنظم قلب، پایش دویدن و قابلیت‌های تمرینی سفارشی بهره ببرند. کاربران واچ 5 پرو نیز برای پیدا کردن روش‌های تمرینی جدید، به پایگاه داده فایل GPX دسترسی خواهند داشت.

واچ‌فیس‌ها

کاربران ساعت‌های گلکسی واچ 5 و واچ 4 به واچ‌فیس‌های بیشتری دسترسی خواهند داشت.

برخی از قابلیت‌هایی که برای دستگاه‌های قدیمی‌تر گلکسی ارائه نشده‌اند عبارتند از: اشتراک‌گذاری سریع تماس، اندازه‌گیری دمای پوست و چند قابلیت دوربین و گالری. سامسونگ گفته است انتشار آپدیت‌های جدید از فردا شروع می‌شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید