آپدیت گلکسی S23 قابلیت فیلم‌برداری 8K با بیت‌ریت بالا را حذف کرد!
کاربران گلکسی S23 سامسونگ پس از دریافت آپدیت تیرماه متوجه شدند که قابلیت فیلم‌برداری 8K با بیت‌ریت بالا حذف شده است. هنوز مشخص نیست که حذف این قابلیت به طور تصادفی اتفاق افتاده یا عمدی بوده است.

سامسونگ به‌تازگی با معرفی جدیدترین گوشی‌های تاشو خود، مشکل تاخیر شاتر دوربین را با گلکسی زد فولد 5 رفع کرده است. با این‌حال، سایر پرچم‌داران این شرکت که چند ماه پیش معرفی شدند ظاهرا یکی از بهترین قابلیت‌های دوربین را از دست داده‌اند.

کاربران زیادی در ردیت و توییتر بعد از دریافت جدیدترین آپدیت سامسونگ گفته‌اند که قابلیت فیلم‌برداری 8K با بیت‌ریت 30 فریم در ثانیه حذف شده است. قبل از این آپدیت، کاربران سری گلکسی S23 می‌توانستند ویدیوهای 8K با نرخ 30 فریم بر ثانیه و بیت‌ریت 200 مگابیت بر ثانیه ضبط کنند. اما بعد از نصب این آپدیت، کاربران گزارش داده‌اند که فقط می‌توانند با نرخ 80 مگابیت بر ثانیه فیلم‌برداری کنند.

در سری گلکسی S23، تنظیمات مربوط به بیت‌ریت ویدیو در بخش Advanced Video Options اپلیکیشن دوربین قابل دسترس بود و کاربران می‌توانستند فیلم‌برداری با نرخ بالا را در کنار گزینه بهره‌وری بالا و قابلیت HDR10+ فعال یا غیرفعال کنند. اما حالا آپدیت جدید سامسونگ گزینه بیت‌ریت بالا را حذف کرده است.

قابلیت فیلم‌برداری 8K با بیت‌ریت بالا به کاربران اجازه می‌دهد تا ویدیوهای با کیفیت بالا را با فرمت HEVC ضبط کنند. کاربران گفته‌اند که این قابلیت تا قبل از آپدیت اخیر در دسترس بود. سامسونگ هنوز این موضوع تائید نکرده است و معلوم نیست که این تغییرات عمدا صورت گرفته یا خیر. به هرحال، کاربران کماکان می‌توانند از قابلیت فیلمبرداری 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه استفاده کنند. علاوه بر این فیلم‌برداری 8K با گوشی‌های هوشمند، هنوز به کیفیت مناسبی نرسیده است.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید