آنر قابلیت هشدار زلزله را به گوشی‌های خود در چین آورد
آنر اعلام کرده که قابلیت هشدار زلزله را برای گوشی‌های خود در چین فعال کرده است. این قابلیت، در صورت فعال بودن می‌تواند زلزله‌های کمتر از 2.0 ریشتر را به کاربران اطلاع دهد. اما اگر شدت زلزله بیشتر از 2.0 ریشتر باشد، بسته به بزرگی زمین‌لرزه، یک پنجره پاپ‌آپ با رنگ‌های متفاوت ظاهر خواهد شد.

برای مثال، رنگ قرمز نشان‌گر یک زلزله قوی با بزرگی 5 ریشتر یا بیشتر، رنگ نارنجی نشان‌دهنده یک زلزله متوسط با بزرگی 3 تا 5 ریشتر و رنگ زرد نشان‌دهنده یک زلزله‌ ضعیف با بزرگی 2 تا 3 ریشتر خواهد بود. رنگ پنجره به کاربران کمک خواهد کرد تا به‌سرعت در مورد شدت زلزله اطلاع پیدا کنند و عمل مناسب با آن را انجام دهند.

همچنین زمانیکه موج برشی زلزله نزدیک می‌شود، پنجره پاپ‌آپ روی گوشی شما پناهگاه‌های اضطراری، مخاطبان اضطراری و میانبری برای دسترسی به اطلاعات ضروری شما را نمایش خواهد داد.

شما برای فعال کردن این قابلیت در گوشی‌های آنر می‌توانید به قسمت Settings > Security > Emergency Warning Notification رفته و گزینه Earthquake Warning را فعال کنید. سپس گوشی شما برای تست عملکرد قابلیت، صدای زنگ هشدار را پخش خواهد کرد. شما پس از گوش کردن به این صدا می‌توانید روی گزینه Agree ضربه بزنید.

آنر می‌گوید برای استفاده از این قابلیت نیاز به اتصال اینترنتی و سرویس‌های مکان‌یابی است تا گوشی شما بتواند اطلاعات دستگاه و مکان را برای ارسال پیام هشدار زلزله دریافت کند. قابلیت هشدار زلزله آنر هم‌اکنون برای گوشی‌های هوشمند این شرکت در تمام چین به‌جز هنگ‌کنگ، ماکائو و تایوان قابل دسترس است.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید