آموزش سئو و ارتقای رتبه سایت شما در گوگل قسمت اول سئو گوگل


آموزش سئو و بهبود رتبه سایت در گوگل قسمت اول

آموزش سئو و بهبود رتبه سایت شما در گوگل

✍ استفاده از متا تگ ها

همانطور که در این مقاله اشاره کردم، استفاده از متا تگ ها نیز می تواند در افزایش رتبه سایت شما بسیار موثر باشد. بهینه سازی تگ ها از جمله تگ های H1 تا H6 برای افزایش ترافیک و عملکرد سایت شما غیرقابل انکار است. از این رو بهینه سازی برچسب بسیار مهم و حیاتی است.

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای سایت خود استفاده می کنید، به راحتی می توانید از افزونه هایی مانند Yoast برای بهینه سازی متا تگ ها استفاده کنید.

✍ بهینه سازی محتوا برای اشتراک گذاری

?همیشه استفاده از محتوای جدید تولیدی خودتان قادر به بهبود موقعیت شما در نتایج جستجو نیست. به همین دلیل توجه به بهینه سازی موضوعی محتوای تولیدی بسیار مهم است.

به عنوان مثال شما متنی را آماده کرده اید اما این متن بهینه نشده یا به صورت خام است. بنابراین باید آن را از این حالت خارج کرده و بهینه سازی کنید. به عنوان مثال، شما باید از سرفصل های مناسب برای طبقه بندی متن خود استفاده کنید، یا حتی می توانید عنوان های فرعی مناسب را برای طبقه بندی متن خود انتخاب کنید. همچنین می توانید از عکس یا الگوی مطابق با این متن استفاده کنید.

بهینه سازی محتوای خود به روش صحیح باعث می شود تا کاربران بیشتری آن را ببینند و به اشتراک بگذارند. البته به شرطی که محتوا از کیفیت بالایی برخوردار باشد. همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردم، می توانید از اشتراک گذاری برای دریافت بک لینک استفاده کنید.

همه این موارد به سلیقه و تسلط شما بر متن بستگی دارد، پس بهتر است برای ارتقای دانش خود هر روز مطالعه کنید.

انتخاب کلمه کلیدی

شما دوستان عزیزم به خوبی می دانید که استفاده از عبارات کلیدی مهم و ارزشمند چقدر در تولید محتوا، عنوان صفحه و دامنه سایت برای بهینه سازی سایت مفید و مهم است. اما تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که از کلمات کلیدی زیاد استفاده نکنید زیرا باعث کاهش خوانایی می شود و گوگل سایت شما را جریمه می کند.

روی کیفیت تمرکز کنید

کیفیت فقط به معنای تمرکز بر کیفیت محتوا نیست. اما باید به کیفیت تجربه کاربری که سایت شما ارائه می دهد نیز توجه کنید.

دوستان عزیز تجربه کاربری نقش مهمی در بهبود سئوی سایت شما خواهد داشت. بنابراین سایت شما باید بهترین کیفیت را در زمینه های زیر به کاربران ارائه دهد:

سرعت سایت: هر چه سایت شما سریعتر باشد و زمان بارگذاری کمتری داشته باشد، بازدیدکنندگان بیشتری جذب خواهید کرد و در نتیجه رتبه سایت شما در نتایج جستجو بهبود می یابد.

طراحی سایت: سایت شما باید بسیار ساده و به اصطلاح کاربر پسند طراحی شود. اگر کاربر بتواند آنچه را که به دنبالش است به راحتی و بدون سردرگمی پیدا کند، تمایل بیشتری به بازگشت به سایت شما خواهد داشت. در نتیجه همیشه می توانید ترافیک ثابت و ارزشمندی برای سایت خود داشته باشید.

?بهینه سازی سایت برای موبایل: سایت شما باید به بهترین شکل ممکن برای موبایل بهینه شود. اگر مقالات سایت را دنبال کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که گوگل بخش نمایه سازی و نتایج جستجوی موبایل را از بخش دسکتاپ جدا کرده است. بنابراین، بهینه سازی وب سایت برای دستگاه های تلفن همراه به معنای جذب کاربران موبایل به سایت و در نتیجه افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت است.

برای آموزش سئو و بهبود رتبه سایت خود در گوگل با ما همراه باشید.

به این صفحه امتیاز دهید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید